Formülsüz Hayat

FORMÜLSÜZ HAYAT

Hayatının hiçbir döneminde fizik ile arası iyi olmamış dört genç “fizikofobik”, Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü’nden Profesör Doktor Burçin Ünlü’nün öncülüğünde eğlenceli deneylerle birlikte fizik korkularının üstüne gider.

TRT Belgesel ve TRT İzle ekranlarında Formülsüz Hayat’a şahitlik etmeye hazır olun! Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü’nden Prof. Dr. Burçin Ünlü ile birlikte fizik biliminin en eğlenceli deneylerini izlemeye var mısınız?

“Bu hayatın formülü mormülü yok” mu diyorsunuz? “Gerçek hayatta ne işime yarayacak ki bu fizik” diye mi düşünüyorsunuz? Yalnız değilsiniz. Hayatının hiçbir döneminde “fizik” ile arası iyi olmamış dört “fizikofobik”, sizin için Prof. Dr. Burçin Ünlü’nün öncülüğünde eğlenceli deneylerle birlikte fizik korkularının üstüne gidiyor.

Aerodinamik konusunun ele alındığı ilk bölümde, Profesör, gençlerin her birisine birer roket fırlatacaklarının sözünü veriyor. Fizikofobikler, bir varil ve birkaç vantilatörle kendi alev hortumlarını yapıyor, wingsuit kıyafeti içinde rüzgârı hissediyor, kâğıt uçak yarışını kazanmanın sırlarını öğreniyor ve en önemlisi kendi roketlerini yapıp göğe fırlatıyorlar. Üstelik gençleri, bunlar gibi birçok eğlenceli deneyin peşi sıra bölüm sonunda Profesörün hazırladığı büyük bir sürpriz daha bekliyor!

Siz de fizik biliminin ne kadar eğlenceli olduğunu bizzat görmek istiyorsanız, Formülsüz Hayat belgeseli tam size göre. Çünkü hayat formüllerden ibaret değildir! Formülsüz Hayat, TRT İzle ve TRT Belgesel’de.

FORMÜLSÜZ HAYAT – KLİPLER