Tozkoparan İskender Müzikali

TOZKOPARAN İSKENDER MÜZİKALİ

TRT’nin sevilen dizisi Tozkoparan İskender, müzikal oyun izleyicisi ile sahnede buluşuyor. Bu sayede izleyiciler televizyon ekranında sevdikleri oyuncuları yakından izleme imkânı bulacak.

2018 yılından beri ekrana gelen dizi, uluslararası alanda çocuktan yetişkine milyonlarca izleyici tarafından takip ediliyor. 101 bölüm TRT 1 ekranlarında yer alan Tozkoparan macerasının yeni sezonu çok yakında açılacak olan TRT Dijital Platformunda yayınlanacak. Dizinin yeni sezonunda seyirciyi büyük sürprizler bekliyor.

Tozkoparan İskender Oyuncularını Sahnede Canlı İzleme Fırsatı

Yayınlandığı günden beri binlerce çocuğun okçuluk sporuna başlamasını sağlayan dizide, 848 metrelik menzil rekoru bugüne kadar kırılamamış olan, Türk tarihinin en büyük okçusu Tozkoparan İskender’in maceraları anlatılıyor. Geçtiğimiz Nisan ayında sezon arasına giren dizi, izleyiciler tarafından çok özlendi. Bu sebeple dizinin yapım şirketi Fotoroman Film, TRT ve organizasyon dünyasının duayeni Poll Production iş birliği ile bir müzikal hazırlayarak sahneye koyuyor. Anadolu Ateşi Kıvılcım’ın da danslarıyla renklendirdiği müzikal sevenleri ile buluşacak. Günde iki seans oynayacak ve biletler Biletix’ten temin edilebilecek.

Türkiye’nin ilk süper kahramanı Tozkoparan İskender, televizyondan sonra tiyatro sahnesinde seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu yeni macerada, görevini tamamladığı için kendi zamanına dönmüş olan İskender, 2073 yılında yaşanan korkunç felaketi önlemek için yeniden zaman yolculuğu yapmak zorunda kalıyor. Sadık dostlarından oluşan Mavi Ay ekibiyle çıktığı gelecek macerasında, Türklerin en iyi kemankeşi ve bir zaman gezgini olan Tozkoparan İskender’i büyük sürprizler bekliyor.

Sevilen oyuncular Çağan Efe Ak, Berat Efe Parlar, Leya Kırşan, Yağız Kılınç, Deniz Erayvaz, Elif Sevinç, Arda Kalaycı, Ilgım Kablan, Arda Şahin ve Nazlı Yağcı’nın rol aldığı oyunda görsel ve müzikal bir şölen yaşanacak. Dizinin senaristleri Selin Arapkirli ve Özgür Ağaoğlu tarafından kaleme alınan ve Banu Çiçek tarafından yönetilen Tozkoparan İskender Müzikalinde, bazıları ilk kez tiyatro sahnesine çıkacak olan oyuncular, seyirci ile canlı canlı buluşmak için gün sayıyorlar.

Türkiye dışında, Azerbaycan başta olmak üzere Türk dünyasında, Arap dünyasında ve Avrupa’da ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Tozkoparan İskender Müzikalinin, gelecek aylarda yurt içi ve yurt dışında turne yapması planlanıyor.

Tozkoparan – Teaser

Tozkoparan – Kamera Arkası