Fotoroman Film Yapım Tozkoparan Ekibi olarak TRT’ye gerçekleştirdiğimiz ziyaret ve söyleşi

Fotoroman Film-Tozkoparan Ekibinden TRT Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’na Ziyaret ve Söyleşi

Türk okçuluğunu konu alan Tozkoparan dizisi aracılığıyla tarihimizde büyük önemi olan okçuluk kültürünü günümüz çocukları ile buluşturan Fotoroman Film Yapım, tecrübelerini paylaşmak üzere TRT Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı’nı ziyaret etti ve başkanlık çalışanları ile 3 saatlik bir deneyim paylaşımı gerçekleştirdi. TRT Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı, TRT yapımlarının başarılı olmasına yönelik stratejiler üretiyor ve kanala ait yapımlarda stratejilerin uygulanmasını sağlıyor.

Fotoroman Film-Tozkoparan Ekibinden TRT Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’na Ziyaret ve Söyleşi
Tozkoparan dizisinin yapımcısı Elif Hamamcı, genel koordinatörü Emrah Ömer Kara ve dizinin başrol oyuncularından Yusuf Gökhan Atalay, başkanlık çalışanlarına tecrübelerini aktardılar ve gelen soruları yanıtladılar. Söyleşide bir çocuk dizisinin nasıl ele alınması gerektiği, nelere dikkat edilerek ve nasıl bir yol izlenerek başarıya ulaşabileceği konuşuldu. Dizi oyuncuları çoğunlukla çocuk oyunculardan oluştuğu için, kamera arkasında çalışan ekibin hangi konularda hassasiyet gösterdiği ve bu hassasiyetin ekrana nasıl yansıdığı analiz edilerek, TRT’nin gelecekte yayınlayacağı çocuk dizilerine ışık tutulmaya çalışıldı.

Yusuf Gökhan Atalay: “Şimdiye kadar çalıştığım en iyi yapımların başında geliyor”

Toplantıda söz alan Atalay; “Öncelikle çocuklarla çalışmak çok güzel ve çocuk oyunculara odaklanarak kurulmuş olan setimiz, bir çocuğun tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere her konuya dikkat ediyor. Bu tavır aynı zamanda sektöre için de kayda değer bir örnek teşkil ediyor.” dedi. Sözlerine devam eden Atalay; “Yapımcım şirketimizin hassasiyeti gerçekten de üst düzeyde. Şimdiye kadar çalıştığım en iyi yapımların başında geliyor.” diyerek sektörün sorunları ve çözümleri hakkında düşüncelerini paylaştı.
Sektörde Örnek Bir İş: Tozkoparan
Dizi sektöründe sıkça rastlanan sorunlara yapıcı çözümler geliştiren Fotoroman Film Yapım, haftada sadece üç gün çalışan set ekibi ile birlikte dünya standartlarında bir işe imza attı. 60 dakikalık yayın süresiyle yayın hayatına devam eden dizi uzun vadede de öncü bir iş olacağını şimdiden kanıtladı…