Tozkoparan İskender

TOZKOPARAN İSKENDER

TRT 1’in sevilen dizisi Tozkoparan İskender, ikinci sezonunun ilk bölümüyle 21 Kasım Pazar günü saat 17:30’da ekranlardaki yerini alacak. Tozkoparan İskender ve arkadaşları, yeni sezonda okçuluğun yanı sıra, Türk dövüş sanatları, mangala ve mas güreşi gibi etnosporlarda rakipleriyle mücadele ederken, yapacakları zaman yolcuklarıyla kötülüklere engel olacaklar.

Zamanbozanlar Zaman Makinesini Ele Geçirirse!

Geçtiğimiz sezon finalinde Sultan II. Beyazıt’a düzenlenmesi planlanan suikastı süper güçleri ve Mavi Ay takımının desteğiyle önleyen Tozkoparan İskender, yeni sezonda zamangaçı çalarak tarihin dengesini alt üst etmeyi planlayan “zamanbozanlara” engel olmaya çalışacak. Bu zorlu görevde Mavi Ay takımı her zamanki gibi İskender’e destek olurken, kendilerini Pençezenler olarak tanımlayan Pençe takımı çaldıkları zaman makinesiyle tarihin akışını değiştirmeye çalışacaklar.

Zamangacı çalan mühendişbaşı Ahriman’ın soyundan gelen ve Pençe takımının liderleri olan Cenk ve dayısı Haluk, zamanın çocuğunu yani Tozkoparan İskender’i alt ederek tarihteki önemli kişileri ve olayları manipüle etmeye çalışacaklar. Okçuluk, dövüş sanatları ve teknolojik icatlarını kullanarak amaçlarını gerçekleştirmeye çalışan Pençe takımı karşısında Mavi Ay ve İskender, zamanın dengesini korumak için her zamankinden daha dikkatli olmak ve çok çalışarak güçlü rakiplerine engel olmak zorunda.

Yeni ve Birbirinden Yetenekli İsimler Kadroya Dahil oluyor!

Dizinin kadrosunda geçtiğimiz sezondan tanıdığımız isimlerin yanı sıra sürpriz oyuncular da var. Dizinin çocuk oyuncuları arasında Çağan Efe Ak, Berat Efe Parlar, Tuana Naz Tiryaki, Yağız Kılınç, Zeynep Doğangün, Leya Kırşan, Alperen Efe Esmer ve Deniz Erayvaz gibi birbirinden yetenekli isimler bulunuyor.

Dizide çocuk oyunculara Yusuf Gökhan Atalay, Hayrettin Karaoğuz, Burak Alkaş, Sera Tokdemir, Mona Çalış ve Mehmet Emin Kadıhan gibi çok sevilen yetişkin oyuncular eşlik edecek.

TRT 1’in ailecek izlenen dizisi Tozkoparan İskender, 27 Kasım Pazar günü saat 17:30’da yeni sezonunun ilk bölümüyle ekranlarda olacak.

TOZKOPARAN İSKENDER – 2.SEZON FRAGMANLAR

TOZKOPARAN İSKENDER – 2.SEZON BÖLÜMLER

TRT 1 Ekranlarında Bir Türk Süper Kahraman: TOZKOPARAN İSKENDER!

TRT 1’de heyecan ve macera dolu bir süper kahraman hikayesi var: Tozkoparan İskender!
Yapımcılığını Fotoroman Film Yapım adına Elif Hamamcı’nın, yönetmenliğini ise Bora Onur’un üstlendiği Tozkoparan İskender’de, çocukların çok sevdiği ve örnek aldığı bir süper kahraman olan İskender karakterini ise Çağan Efe Ak canlandırıyor.

Geçmişten Günümüze Gelen Bir Kahraman

Tarihin gelmiş geçmiş en iyi okçusu olan Tozkoparan İskender, olağanüstü yetenekleriyle beraber on beşinci yüzyıldan günümüze gelip TAYGU Koleji’nin öğrencisi olur. Ezeli rakibi Venedikli casus Giovanni de peşinden gelmiş ve kendisini Cihangir takma adıyla gizlemiştir. Peşindeki tehlikenin farkında olmayan İskender, Mavi Ay üyeleri ve yeni ailesi Salih ve Rüya sayesinde günümüze kolayca ayak uydurur. Kendi zamanına geri döneceği günü bekleyen İskender, bir yandan dostlarıyla birlikte TAYGU Koleji’nin belalıları Kasırga ekibiyle mücadele ederken bir yandan da günümüz çocuklarına unutulmuş değerleri öğretmeye çalışmaktadır.

Okçuluk Müsabakaları ve Daha Fazlası İçin Hazır Olun

Günümüze ışınlanan Tozkoparan İskender’i zorlu bir alışma süreci beklese de İskender’in süper yetenekleri sayesinde üstesinden gelemeyeceği bir şey yok! Üstelik İskender’e Mavi Ay üyeleri de destek verdiği zaman iyice anlaşılacak ki, iyilikle çözülür her şey, kötülükle bir yere varmaz hiçbir şey!

TOZKOPARAN İSKENDER – 1.SEZON BÖLÜMLER